АНДРЕЈ СТОЈАНОВСКИ – ПРВА НАГРАДА У СТАРИЈОЈ КАТЕГОРИЈИ

НАШИОТ ИЗВОР БИСЕРЕН

 Минувачу, ако минуваш низ

оваа земја плодна,

изворот на бисери сјајни,

на творбите красни

и неверојатните басни,

посети ги нејзините полиња ширни,

нејзините котлини,

види ги браздите,

браздите на лицата испотени

и душите изморени.

Види го воздухот пелагониски,

земи бран од Охрид,

со кајче низ Матка плови

и со домаќинката на разбој

доткај ја кошулата на Ленка,

гледај ги очите пелистерски

и шетај по брегот вардарски.

Андреј Стојановски,VII4

ОУ „Кочо Рацин“,Куманово

ДАРИС СИНАНОВИЋ – ПРВА НАГРАДА У МЛАЂОЈ КАТЕГОРИЈИ

НЕЋУ ДА БРИГАМ, ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ

Мене мама стално кори:

„Учи, сине, мудро збори!

Седи лепо, пери руке,

ух, какве су ово муке!“

 

„Ја бих дао све од себе

да усрећим делић тебе,

али лопта мене тражи:

шта да радим, сад ми кажи?

 

Не бих да јој кажем – нећу,

саме руке ка њој крећу.

Погледај ме, још сам дете,

мисли ми ка лопти лете.

 

Зато, мама, мене схвати,

а објасни и мом тати,

још сам мали да се бригам,

радије бих да се играм“.

Дарис Синановић, IV1

ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“, Нови Пазар

NAGRADE NA 13. MEĐUNARODNOM FESTIVALU DJEČIJE POEZIJE

MLAĐA KATEGORIJA:

I NAGRADA

DARIS SINANOVIĆ, IV OŠ „Rifat Burdžević Tršo“ Novi Pazar

II NAGRADA

DAVID LAKETA, IV OŠ “Vuk Stefanović Karadžić” Banja Luka

JOVANA ČARKIĆ, III, OŠ “Jovan Sterija Popović” Vršac

SOFIJA DAMJANOVIĆ, III OŠ “Milena Pavlović Barili” Beograd

III NAGRADA 

ANĐELA BRDARIĆ, III OŠ “Mile Dubljević”Lajkovac

EMA DELJO, V OŠ “Husein ef. Đozo” Goražde

IZA  GADNIK, V OŠ „Solkan“  POŠ Grgar

LEONID IVANOVSKI, IV OU “Goce Delčev” Prilep

MARIJA LOJANČIĆ, IV OŠ “Momir Pucarević” Nova Varoš

RASTKO ŽIVAK, IV OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

RIALDA ŠAHMAN, III OŠ “Mustafa Pećanin” Rožaje

TARA VRANIĆ, III OŠ “Milena Pavlović Barili” Beograd

Specijalne nagrade (Nagrade Dečjeg kulturnog centra Beograd):

MATIC GOLOB, II OŠ Fram Fram

JANA NIKOLOSKA, II OU “Goce Delčev”  Prilep

 

STARIJA KATEGORIJA:

I NAGRADA

ANDREJ STOJANOVSKI, VII OU “Kočo Racin” Kumanovo

II NAGRADA

GAVRIL VUJIĆ, VII OŠ „Jovan Ristić“ Beograd

 

DOROTEJA DREVENŠEK, VIII OŠ Angela Besednjaka Maribor

BOŠKO KUKANJAC, VI OŠ “France Prešern” Beograd

DAMIR HADŽIĆ, VIII  Oš “Mustafa Pećanin” Rožaje

MARTA DUKIĆ, VIII OŠ „Nikola Tesla“ Beograd

III NAGRADA 

MARIJA JEREMIĆ, V OŠ Mile Dubljević”Lajkovac

NAJLA DELALIĆ, IX OŠ “Hasan Kikić” Sarajevo

LEA ZELIĆ, VII OŠ Dobriše Cesarića  Zagreb

KATARINA SMRDEL, VI OŠ Brezovica pri Ljubljani

LAURA BILAFER, VI OŠ “Narodni heroj Sava Ilić” Dobrota Kotor

AHMED HALILBAŠIĆ, VII Prva osnovna škola Živinice

ANASTASIJA ĐORĐIEVSKA, VII OU “Aco Šopov” Skoplje

ANDREA KREMENOVIĆ, IX  OŠ “Georgi Stojkov Rakovski” Banja Luka

UROŠ TIRNANIĆ, VIII OŠ “Ratko Mitrović” Novi Beograd

 

Specijalne nagrade:

OGNJEN POPOVIĆ, IX OŠ “Petar Petrović Njegoš” Teslić

 

SPECIJALNE NAGRADE ORGANIZATORA:

MILENA BOGETIĆ, IX OŠ “Ratko ŽArić” Nikšić

SELENA BERIĆ, VIII OŠ “Georgi Stojkov Rakovski” Banja Luka

MIHAELA TALESKA,  IX OU “Nikola Karev” Kruševo

СЕЛЕНА БЕРИЋ – АПСОЛУТНИ ПОБЈЕДНИК ФЕСТИВАЛА – „МАЛА ПРИНЦЕЗА ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

СЕЛЕНА БЕРИЋ, УЧЕНИЦА IX РАЗРЕДА ОШ „ГЕОРГИ СТОЈКОВ РАКОВСКИ“ ИЗ БАЊАЛУКЕ ЈЕ ОВОГОДИШЊИ АПСОЛУТНИ ПОБЈЕДНИК ФЕСТИВАЛА „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО“

ДОБИЛА ЈЕ ТИТУЛУ „МАЛА ПРИНЦЕЗА ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“ И СТАТУУ ЗА ПЈЕСМУ

ТАНКА НИТ

 

Знам да је тешко да једно „не“

постане“да“ –

као кад разбијеш све прозоре око себе,

а ти и даље видиш на истом мјесту

неиспуцано мурано стакло.

 

Ниједан поглед не може да пресијече

Толико јако да се све честице твога тијела следе

И не помичу.

Осим ако ниси заљубљен,

А то је већ друга прича.

 

Ноћас ћу те само питати

Да ли желиш да заједно мијењамо свијет,

Да крстимо бабе и жабе

И да се не враћамо тамо

Одакле смо пошли.

 

Обући ћу своју омиљену хаљину

Да бих се сама себи дивила у огледалу.

И не би ме интересовало

Што нас огледало увијек лаже –

А то је већ друга прича.

 

Можда твоја танка нит

Једног дана пукне,

А моја остане непомична.

Хоће ли и тада бити твој осмијех довољно јак

Да ми споји све молекуле у један.

 

И, стварно не разумијем

Што се овај свијет оволико јако врти,

Јер ја само хоћу на тренутак да станем,

Ухватим нечију руку и танку нит

И побјегнем с њом далеко одавде.

 

Хоћу да ухватим ону кап

Која прелива све чаше,

Да је вратим тамо одакле је кренула.

Али то је само једна од мојих жеља –

А то је већ друга прича.

 

Пресјећи ћу коноп по којем ходам,

Задубићу се у твоју рупицу на образу.

 

Неки људи кажу да авиони иду далеко у свемир,

А ја знам да моје мисли иду још даље,

Много даље.

ВЕЛИКИ ПРИНЦ И МАЛА ПРИНЦЕЗА ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА ЗА ДИРЕКТОРОМ ФЕСТИВАЛА

ЈОВО ЧУЛИЋ „ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

ВИСОК СТАСОМ, МОЋАН ГЛАСОМ,

ДУШОМ ЊЕЖАН, НЕИЗБЕЖАН

УШЕТАО НЕПРИМЈЕТНО У ПЈЕСНИЧКИ ТИМ ИЗ СНОВА

ТУ ГДЈЕ МУ ЈЕ ДЈЕЛОМ МЈЕСТО

ДОБРИ ЧОВО – ЧУЛИЋ ЈОВО!

ЈОВО ЧУЛИЋ НА СЦЕНИ

     ЗАМЈЕНИК ГРАДОНАЧЕЛНИКА СРЂАН АМИЏИЋ ДОДЈЕЉУЈЕ НАГРАДУ ЈОВИ ЧУЛИЋУ

ЈОВО ЧУЛИЋ НА ТРОНУ И СА КОЛЕГАМА

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА СЛАВЉЕ

И СЛАВЉЕ

СА ДИРЕКТОРОМ ФЕСТИВАЛА СЕЛФИ

У ГРАДСКОЈ УПРАВИ

РАДИОНИЦОМ ЗА УКРАШАВАЊЕ ВАСКРШЊИХ ЈАЈА ЗАВРШЕНО 13. „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО“

Радионицом за украшавање Васкршњих јаја завршено је 13. „Дјечије царство“.

У прелијепом амбијенту спортских терена „Акване“, по дивном и сунчаном времену, дјеца су надахнуто осликавала Васкршња јаја.

Уз помоћ мама, тата, васпитачица, дједова и бака, дјеца су, како то само она умију, цртала, бојила, шарала не само јаја него и своје прстиће

ОБАВЈЕШТЕЊЕ!!!

ТРАДИЦИОНАЛНА РАДИОНИЦА ЗА УКРАШАВАЊЕ ВАСКРШЊИХ ЈАЈА ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ БИТИ ОДРЖАНА НА ДЈЕЧИЈЕМ ИГРАЛИШТУ У AQUANI

ПЕТАК, 26.04.2019. ГОДИНЕ У 11,00 ЧАСОВА

ВАЖНО САОПШТЕЊЕ!!! Радионица ПРАВЉЕЊА ВЈЕНЧИЋА ОД ВРБОВИХ ГРАНЧИЦА И ЦВИЈЕЋА НЕЋЕ БИТИ ОДРЖАНА!!!

Радионица ПРАВЉЕЊА ВЈЕНЧИЋА ОД ВРБОВИХ ГРАНЧИЦА И ЦВИЈЕЋА ове године НЕЋЕ БИТИ ОДРЖАНА!!

РАЗЛОГ ЈЕ ОДРЖАВАЊЕ БАЊАЛУЧКОГ ПОЛУМАРАТОНА!

СВЕ УЛИЦЕ У ШИРОМ ЦЕНТРУ ГРАДА БИЋЕ ЗАТВОРЕНЕ ЗА САОБРАЋАЈ ОД 08-14 ЧАСОВА!

 

 

ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

 
ПРВО МЈЕСТО
НИКША ДЕКИЋ, VI  ОШ “БРАНКО РАДИЧЕВИЋ“
ДРУГО МЈЕСТО
МИХАЈЛО РОДИЋ, VIII  ОШ “ИВО АНДРИЋ“
ЈАНА МЕДАРЕВИЋ,  VIII ОШ “ИВО АНДРИЋ“
ТРЕЋЕ МЈЕСТО
ДАНИЛО ОПАЧИЋ, VIII  ОШ „АЛЕКСА ШАНТИЋ“
МИЛА МАНДИЋ, IX   ОШ “ПЕТАР ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ“
КАТАРИНА МОМИЋ, VIII  ОШ “АЛЕКСА ШАНТИЋ“
 
ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

 
ПРВО МЈЕСТО
АНАСТАСИЈА ГОГИЋ, VIII ОШ „КНЕЗ ИВО ОД СЕМБЕРИЈЕ“ БИЈЕЉИНА
ДРУГО МЈЕСТО
АНЂЕЛА ЛУКИЋ, ОШ „НИКОЛА ТЕСЛА“ ДЕРВЕНТА
ТАЊА МИКЕРЕВИЋ, IX ОШ „МИЛАН РАКИЋ“ БУКОВИЦА ВЕЛИКА, ДОБОЈ
ТРЕЋЕ МЈЕСТО
МИХАЈЛО РОДИЋ, VIII  ОШ “ИВО АНДРИЋ“  БАЊА ЛУКА
МИЛА МАНДИЋ, IX   ОШ “ПЕТАР ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ“ БАЊА ЛУКА
АНДРЕА ЈОВАНОВИЋ, V ОШ „КНЕЗ ИВО ОД СЕМБЕРИЈЕ“ КОВИЉУША, БИЈЕЉИНА