Апсолутни побједник – „МАЛИ ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

Апсолутни побједник – „МАЛИ ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“ постао је:

Јован Ђорђевић, VI  ОШ ,,Стојан Новаковић“ Блаце

МРАК, МОЈ ЖИВОТ И ЈА

 

Мрак и ја играмо шах.

Моје су беле фигуре…

Игра иде корак по корак,

Сваки је јако тежак.

 

Мрак повуче потез…

сетих се свих губитака,

Ја повучем потез…

сви добици су у мојим мислима.

 

Тешко је водити борбу против мрака и тишине.

Мрак, паметан, мудар, кваран,

игра велику животну улогу

док тишина само говори како би ме ослабила,

а мрак појео.

 

И тако сваке вечери кад останем сам

водим битку са мраком.

Тишина је ту као савезник мраку.

 

Мој живот је борба против вечне тишине и великог мрака.

Слаб сам ја да се борим са тим фигурама.

 

Мој живот је једна велика црно-бела табла са пуно поља…

испред мене мрак и пуно тешких одлука у мом животу…

1. награда у старијој категорији

Прву награду у старијој категорији освојила је

Теодора Мировић, V ОШ „14. октобар“ Београд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЛЕПОТИЦА

Да се родим као љубав,

Сама себи слике стварам,

Пробуђена дахом јутра,

Са животом разговарам.

 

Сунце гради моје наде,

Да се зраком распростиру,

То је сетва душе младе,

Засејана у свемиру.

 

У осмеху нудим срећу,

Немам своје друго лице,

Те радости са мном крећу,

Све из моје породице.

 

Шта то моје срце снује,

Оно што бих свима дала,

Душа чиста, с вама ту је,

Стихом сад је запевала.

1. награда у млађој категорији

Прву награду у млађој категорији освојила је

Олгица Станишић, IV ОШ ,,Бошко Буха“ Штрпци Увац, 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧУЈ, РЕЋИ ЋУ ТИ…

 

Имам жељу да ти шапнем

нешто важно, нешто хитно

нешто само нама битно.

 

Рећи ћу ти, а ти ћути

ти зажмури и не диши,

прстом срце ми напиши.

 

Имам жељу да ти шапнем

и малено уво такнем.

Вест је кратка, врло хитна

 

Чуј, свиђа ми се

када шеташ, када играш,

када црташ, кад ме гледаш…

НАГРАДЕ „ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

НАГРАДЕ „ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“:

 

Апсолутни побjедник:

Јован Ђорђевић

I мјесто млађа категорија:

 Олгица Станишић

II мјесто млађа категорија:

Николина Крунић

Матиц Голоб

Данило Молнар

Сергеј Колунџија

Дуња Дашић

III мјесто млађа категорија: 

Ива Тодоровић

Сара Цвијановић

Хелена Јањић

Елена Кострешевић

Мартина Вујисић

Кључари – IV мјесто млађа категорија: 

Борко Лучић

Никола Нишевић

Ајла Рамчиловић

Елена Николић

Ленка Лилић

Мартин Миловановић

I мјесто старија категорија: 

Теодора Мировић

II мјесто старија категорија: 

Маша Родић

Катарина Каназир

Страхиња Мишковић

Зала Грил

Христина Мрша

Лаура Билафер

Димитрије Јанковић

III мјесто старија категорија: 

Селма Дељо

Уна Перазић

Софија Ширко

Зоран Гајић

Јована Чаркић

Кључари – IV мјесто старија категорија: 

Ема Дељо

Александра Вукадиновић

Сара Драгичевић

Николина Кесеровић

Анђела Јевремовић

Растко Живак

ДОДЈЕЛА НАГРАДЕ „ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

У Вијећници КЦ „Бански двор“ додјељена је престижна награда „Принц Дјечијег царства“ Бранку Стевановићу, пјеснику из Београда, за животно дјело и доприност дјечијем стваралаштву. Пригодан програм, припремљен у његову част, био је баш по мјери и укусу публике.

Бранко Стевановић са статуом.

Статуу, коју израђује Ливница „Јеремић“, лауреату је, услед оправданог одсуства градоначелника, предао најстарији присутни принц „Дјечијег царства“ Тоде Николетић.

Бранко је, осим статуе и плакете добио и новчани дио награде, коју му је уручио директор фестивала, Слободан Стошић,

А онда је настало славље…

задовољна публика

Тоде Николетић

Јово Чулић и Душан Поп Ђурђев

Слободан Стошић

Слике са причевима и гостима

БРАНКО СТЕВАНОВИЋ НОВИ ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА

Бранку Стевановићу из Београда 14.10.2021. године у Бањалуци ће бити уручени статуа, плакета и новчани дио награде „Принц Дјечијег царства“ за животно дјело и допринос дјечијем одрастању.

ИЗУМ

 

Волео бих

да постоји

нека справа

којом може

да се слуша

шта шапуће

људска душа.

 

Да се види

је ли здрава,

да се чује

како дише,

да се души

лековита

реч препише.

 

Разне справе

разни људи

измислише

а ја лично

волео бих

да изумим

нешто слично:

– Куц-куц, душо.

Како си ми?

– Ја? Одлично!

ФИНАЛИСТИ „ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА 2021“ / FINALISTI „DJEČIJEG CARSTVA 2021“

ФИНАЛИСТИ „ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА 2021“ / FINALISTI „DJEČIJEG CARSTVA 2021“
Federacija BiH:
Ahmed Halilbašić, IX Prva osnovna škola Živinice Živinice
Haris Halilbašić, IX Prva osnovna škola Živinice Živinice
Ema Deljo, VII OŠ Husein ef. Đozo, Goražde
Selma Deljo VI OŠ Husein ef. Đozo, Goražde
Amina Joldić IX OŠ Breške Breške – Tuzla
Dana Nuhanović III OŠ Brčanska malta Tuzla
Црна Гора:
Алсен Аговић, IV ОШ „Анто Ђедовић“ Бар
Ђурђина Брајковић, V ОШ „Алекса Бећо Ђилас“ Бијело Поље
Мартина Вујисић, I ОШ „Павле Ровински“ Подгорица
Милена Поповић, V3 ОШ „Југославија“ Бар
Ања Кривокапић, VII ОШ „Вељко Дробњаковић“ Рисан
Димитрије Јанковић, VII ОШ „Ловћенски партизански одред“ Цетиње
Катарина Ђуришић, VIII ОШ „Илија Кишић“ Зеленика
Лаура Билафер VIII ОШ „Народни херој Саво Илић“ Доброта
Уна Перазић, VI ОШ „Мишо Бурзан“ Подгорица
Маша Николић, VI ОШ „Народни херој Саво Илић“ Доброта
Милош Михаиловић, VIII ОШ „Павле Ровински“ Подгорица
Hrvatska:
Lea Zirdum VI Dobriše Cesarića Zagreb
Сјеверна Македонија:
Андреј Стојанов V ОУ „Елпида Каламанди“ Битола
Анастазија Ђорђиевска IX ОУ „Ацо Шопов“ Скопје
Анамарија Калајџиеска, VIII ОУ „Јосип Броз Тито“ Струга
Кристина Шатроска VII ОУ „Ацо Шопов“ Скопје
Мила Бешевска, IX ОУ „Стив Наумов“ Битола
Бранкица Кукоска, VI ОУ „Страшо Пинџур“ Вевчани
Павел Наумовски, VII ОУ „Елпида Каламанди“ Битола
Република Српска:
Борко Лучић, II ОШ Кнез Иво од Семберије“ Бијељина
Елена Кострешевић, V ОШ „Младен Стојановић“ Књижевна радионица ЈУ НБ „Веселин
Маслеша“ Лакташи
Хелена Јањић, V ОШ „Младен Стојановић“ Књижевна радионица ЈУ НБ „Веселин Маслеша“ Лакташи
Јована Рајак III ОШ “Свети Сава“ Рогатица
Николина Мишевић III ОШ „Вук Караџић“ Омарска
Николина Крунић III ОШ „Љутица Богдан“ Калиновик
Сара Цвијановић, V ОШ „Петар Кочић” Бродац, Бијељина
Александар Вукадиновић, VII ОШ „Свети Сава“ Зворник
Христина Мрша, IX ОШ „Иво Андрић“ Бања Лука
Сара Драгичевић VII ОШ „Вук Караџић“ Бијељина
Софија Ширко, VII ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука
Зоран Гајић, VIII ОШ ,,Вељко Чубриловић“ Прибој
Николина Кесеровић ОШ “Петар Кочић” Нова Топола
Маја Зекановић IX ОШ “Петар Кочић” Приједор
Slovenija:
Zala Gril VIII OŠ Gustav Šilih Velenje
Matic Golob, V OŠ Fram Fram
Ajla Ramčilović, V OŠ Livada Ljubljana
Србија:
Алекса Јаношевић, II ОШ „Станоје Миљковић“ Брестовац
Данило Молнар, III ОШ „20. октобар“ Врбас
Елена Николић IV ОШ „Драгиша Луковић – Шпанац“ Крагујевац
Ленка Лилић IV ОШ „Љупче Шпанац“ Бела Паланка
Мара Станишић II ОШ „Дубрава“ Књажевац
Мартин Миловановић II ОШ “Станислав Сремчевић” Крагујевац
Олгица Станишић IV ОШ,,Бошко Буха“Штрпци Увац
Јован Ђорђевић, VI ОШ ,,Стојан Новаковић“ Блаце
Јован Рајовић V ОШ ,,Нада Пурић“ Ваљево
Јована Чаркић V ОШ „Јован Стерија Поповић“ Вршац
Лана Кнежевић VII-2 Вук Караџић, Крушевац
Михаило Вучићевић VI ОШ „Татомир Анђелић“ Мрчајевци
Млађан Младеновић V3 ОШ „8. октобар“ Власотинце
Сањин Лазић VIII ОШ „Бранко Миљковић“ Ниш
Страхиња Мишковић VI ОШ “Станислав Сремчевић” Крагујевац
Косово и Метохија:
Кристијан Спасић III, ОШ „Свети Сава“ Клокот
Финалисти – најбољи са фестивала поезије београдских основних школа „Мали
победник“:
Ива Тодоровић, IV ОШ „Момчило Живојиновић” Београд
Сергеј Колунџија, II ОШ „Ђуро Стругар” Београд
Дуња Дашић, IV ОШ „Никола Тесла” Раковица
Стеван Старовлах, II ОШ „Младост” Нови Београд
Теодора Мировић, V ОШ „14. октобар” Раковица
Ника Блешић, VIII Др Арчибалд Рајс Београд
Катарина Каназир, VII ОШ „Раде Кончар” Земун
Анђела Јевремовић, V ОШ „Франце Прешерн” Београд
Растко Живак, VI ОШ „Никола Тесла” Раковица
Маша Родић, VII ОШ „Васа Чарапић” Бели Поток
Елена Мајсторовић, VII ОШ „Никола Тесла” Раковица
Анастазија Стојадиновић, V ОШ „Ђуро Стругар” Београд
Ена Тодић, VII ОШ „Марија Бурсаћ” Београд