Arhive autora: admin

FINALISTI „DJEČIJEG CARSTVA“

FINALISTI 2017.
MAKEDONIJA
Melanija Spirkoska V Prilep OOU “Kočo Racin” Detstvoto e zlatno vreme
Sara Ibrović III Dračevo – Skopje OOU „Rajko Žinzifov“ Stud
Saška Kostovska VIII n.Ilinden – Skopje OOU “Goce Delčev” Srce
Mihaela Taleska VII Kruševo OOU “Nikola Karev” Pesna za životot
Aleksija Denkovska VI Kumanovo OOU “Krste Misirkov” Čisto zlato
Andrijan Kataroski VIII Skopje OOU “Jan Amos Kamenski” Ajvarče
Teodor Tasevski IX Ohrid OOU “Sv. Kliment Ohridski” Različnosta ne zbogatuva
Dimitar Paskoski IX Prilep OOU “Kočo Racin” Kafenokosata
Neda Arsenievska VII Kumanovo OOU “Kočo Racin” Šepotot na esenta
 
SLOVENIJA
Ana Vogrin IX Rače OŠ “Rače” Sama
Lucija Maček IXd Škofja Loka OŠ “Škofja Loka-Mesto” Šolarska
Victoria Emily Tot VIIIa Maribor OŠ “Angela Besednjaka” Nedostaje
 
HRVATSKA
Lea Zelić V Zagreb OŠ “OŠ Dobriše Cesarića” Snovi
Magdalena Rogić V Zagreb OŠ “OŠ Dobriše Cesarića” Moja mašta može svašta
Paola Đorđević IV Zagreb OŠ „Rapska“ Maškare
Ivan Polić   Vir – Posušje OŠ “Franice Dall’era” Zavelime
Sara Atlagić VII Borovo OŠ “Borovo” Ruka
 
CRNA GORA
Ksenija Radović VIII Podgorica OŠ “Sutjeska” Mali princ…
Mia Mijušković VIII Podgorica OŠ „Savo Pejanović“ Prazna obećanja
Iva Petrović IX Podgorica OŠ “Sutjeska” More
Mirko Jovanović VIII Dobrota – Kotor OŠ “Narodni heroj Savo Ilić” Čudne godine
Tanja Vukasović IX Dobrota – Kotor OŠ “Narodni heroj Savo Ilić” Most
Sofija Rađenović IX Budva OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša” Postojim da volim
Nađa Kosović   Bar Radionica “Naša riječ” Ne znam u čemu je štos
Jovan Aleksić VIII Podgorica OŠ “Sutjeska” Biti kul
 
SRBIJA
Sanjin Lazić IV Niš OŠ “Branko Miljković” Moj rodni kraj
Nikola Petković IV Niš OŠ “Stefan Nemanja” Raspisujem oglas
Bojana Krivokapić VI Feketić OŠ „Nikola Đurković“ U cvrkutu ravnice
Mia Matijašević VI Feketić OŠ „Nikola Đurković“ Boje mog zavičaja
Bogdan Žilović VI Kragujevac OŠ Stanislav Sremčević U lovu
Tamara Marinković VIII Bor OŠ Dušan Radović Kad padnu maske
Petar Novaković III Vrbas OŠ “Petar Petrović, Njegoš Veselo u Veselišu
Mateja Milović III Vrbas OŠ “Petar Petrović, Njegoš Volim školu, ali polovično
Luka Milutinović IV Knjaževac OŠ “Vuk Karadžić” Đački zavet
Teodora Mišić IV Knjaževac OŠ “Vuk Karadžić” Običaj iz moga kraja
 
FEDERACIJA BIH
Merjema Halak Va Glamoč OŠ Glamoč Sova
Muhamed Duraković Vb, Živinice Prva osnovna škola Ljubav i prkos
Ajdin Bešić, VIII Gračanica OŠ “Soko” Dan kad sam bio sretan
Elma Beganović IX Perin Han – Zenica OŠ „Aleksa Šantić“, Moj otac
Vildana Alajbegović VI Blažuj – Ilidža Sedma osnovna škola Dječije boje
Asja Bratovčić VI – Tulaz OŠ PAzar Svaka čast
Amna Kazagić IX Goražde OŠ „FahrudinFahroBaščelija“ Želim da letim
Lejla Hasić, IX – Gračanica OŠ „Hasan Kikić“, Oči znaju
Amna Alić IXb Tuzla OŠ „Brčanska Malta“ Šta je bitno
Nejla Hodžić VIII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Moj tata
Ubejda Mujezinović VIII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Kesten
Ena Bunjak VII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Dječak jedan
 
REPUBLIKA SRPSKA
Lara Perić, V Banja Luka OŠ Vuk Karadžić Čudnovata olovka
Isidora Kolundžija, III Banja Luka OŠ Ivo Andrić Pozdrav proljeću
Milica Trkulja, V Banja Luka OŠ Đura Jakšić Veseli školski dan
Gabrijela Kos V Banja Luka OŠ Đura Jakšić – Jesen u mom kraju
Zoran Gajić, IV Priboj OŠ Veljko Čubrilović Tri djevojčice
Vuk Karanović, IV Prnjavor OŠ Branko Ćopić Ne znam
Aleksa Oljača, IX Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Sa bine silazim
Selena Berić VII Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Prodajem pubertet za bilo šta
Slavica Kovačević, IX Vlasenica OŠ Vuk Karadžić Opisna pjesma
Mija Gončin, IX Gradiška OŠ Vasa Čubrilović Proljetni dan
Luka Mitrović, IX – Prijedor OŠ Pet Kočić Ptičija pjesma
Dragana Zeljko, – IX Bijeljina OŠ Sveti Sava Čarolija života
Teodor Vidaković, IX Bijeljina OŠ Sveti Sava Život daje
 
BEOGRAD (najbolji sa festivala “MALI POBEDNIK”)
Boško Kukanjac V Beograd OŠ „France Prešern“ Bura
Adrijana Lambić VIII Beli Potok OŠ Vasa Čarapić Daj mi osmeh jedan krug
Luka Barović VII Beograd OŠ Vladislav Ribnikar U žargonu
Jovan Tomić V Beograd OŠ „Ujedinjene nacije“ Porodični Oskar
Lav Lukić VI Beograd OŠ Nikola Tesla Zmajevita pesma
Mateja Savić VIII Beograd OŠ Dr Arčibald Rajs Ljubav je ogledalo
Gavril Vujić V Beograd OŠ „Jovan Ristić“ Fenjer stari
Vladimir Bubalo IV Beograd OŠ “Ivo Andrić” Ćiri-bu, ćiri-ba
Leon Petronijević IV Mladenovac OŠ “Sveti Sava” Postojim da volim
Elena Majstorović III Beograd OŠ Nikola Tesla Vatrogasac
 

 

Konačno! Finalisti 10. jubilarnog festivala dječije poezije „Dječije carstvo“

FINALISTI
 MAKEDONIJA

 

Sara Kokinoska, IV Bitola OU “Sveti Kliment Ohridski” Mojata simpatija
Ivana Josifovska, III s. Topolčani  Prilep OU „Krume Volnarovski„ Mojata simpatija
Ognen Anastasievski IV2 Gostivar OU „Goce Delčev“ Želba
Ivana Merdžanovska VIII Gostivar OU „Goce Delčev“ Ajde vo Banjaluka
Antina Proeska VIII Kruševo OU Nikola Karev Kruševo Potraga
Dragana Čačurska IX Berovo OU „Dedo Iljo Maleševski” Koga bi možela
Tomislav Jovanovski, VI Skopje OU “Lazo Trpo vski” Aladin, džinot od volšebnata lamba i jas
Lavinija Volnarovska, VI Skopje OU “Lazo Trpo vski” Sreća
Danilo Arsoski, VIII Kičevo ООУ „Кузман  Јосифоски–Питу„- Na mamaDoždovno utro
SLOVENIJA
Marjan Reberc, VII Divača OŠ  Dr. Bogomirja Magajne Barva(Boje)
MARTIN POTRČ IIb Ruše OŠ Janka GLAZERJA RIME(Rimovanje)
Eva Vukelić IX Stari trg ob Kolpi OŠ Stari trg ob Kolpi  Solza(Suza)
Blažka Merc Praper VII Šentjanž pri Dravogradu OŠ Šentjanž pri Dravogradu TEDEN(Moji dani)
Zoran Oreščanin V Kopar OŠ Koper, AKUD Kolo, , škola srpskog jezika Srce se nema da se ima, srce se ima da se daje svima
HRVATSKA
Lea Zelić, III Zagreb OŠ Dobriše Cesarića Nespretna ljubav
Magdalena Rogić III Zagreb OŠ Dobriše Cesarića Nit po nitSvijet muzike
CRNA GORA
Zvezdana Gojković, , IX1 Podgorica OŠ Oktoih Gospođa stonoga
Staša Ičević IV Podgorica OŠ „Sutjeska“, Slon i bonton
Aleksa Tasić IV Podgorica OŠ „Sutjeska“, SlatkišiSpremanje sobe
Danilo Golubović, VIIb, Bar                                                               OŠ ,, Meksiko“  Moj zavičaj
Miloš Jocović, IX, Lukovo -Nikšić OŠ ,,Dušan Đukanović“ Nije moje srce  igračka
Katarina Franović, IX-2 Dobrota OŠ „Narodni heroj Savo Ilić“ Pismo baki
Damjan Stanišić VIII1  Dobrota OŠ „Narodni heroj Savo Ilić“ Mrak ili Fitnes mama
Jovan Aleksić VII5 Podgorica OŠ „Sutjeska“, Iznesi svežanj pupoljaka u kosi
Sofija Rađenović, VII – Budva OŠ Stefan Mitrov Ljubiša Splendid iNoćna melodija
SRBIJA
Sanjin Lazić III Niš ОШ „Бранко Миљковић“- Sunce u poljimaMoja kućica, moja slobodica
Anđela Jovanović III Niš ОШ „Бранко Миљковић“- Put do bake
Tamara Marinković VII Bor OŠ Dušan Radović Samo se srcem dobro vidi
Emilija Pavlović, VIII Doljevac OŠ “Vuk Karadžić” Bosonogo detinjstvo
Una Bugarčić V Kragujevac OŠ Stanislav Sremčević Prva ljubav
Isidora Popović III Majur OŠ Majur Hoću da budem dete
Mia Savić IV Kuršumlija OŠ Drinka Pavlović Platan
Jana Maslaković VIII Niš OŠ Dositej Obradović Naučiću da ćutim
Bojan Marić VI Mačkat ОШ „Миливоје Боровић“ Suncokret i Sunce
Hana Trtovac V Novi Pazar  Osnovna škola: „Rifat Burdžović Tršo“ Lijepo je voljetiIli San o porodičnoj sreći
FEDERACIJA BIH
Merjema Halak, , IVa Glamoč OŠ Glamoč Šuma se budi
Aldijana Fišić, Vb, Glamoč OŠ Glamoč VjevericaJesenje jutro
Sabina Kovačević, Va Glamoč OŠ Glamoč Pčela i med
Sureja Kurtiši, , IVa Srebrenik Druga OŠ Knjiga
Rahela Babajić, IIa, Srebrenik Druga OŠ Sreća
Ajdin Bešić, , VII Gračanica OŠ “Soko” O ljubavi
Nejra Kadrić, IX, Živinice Prva OŠ Note budućnosti
Petar Lučić, IX, Živinice Prva OŠ Oči te moje gledaju
Rifa Mulalić, VIII Gračanica OŠ Lukavica Kazalište lutaka
Ena Lušija, IXd Zenica OŠ Musa Ćazim Ćatić Iz Eninog dnevnika
Leda Šantić, VII b Sarajevo KŠC Centrala za neobična pitanja
Medina Mujkanović, VIId, Zenica OŠ Musa Ćazim Ćatić Tetka
REPUBLIKA SRPSKA
Ana Karapetrović, , II2 Gradiška OŠ Vasa Čubrilović Kupus
Hana Jukić, III4 Banja Luka OŠ Ivo Andrić Proljećni oglas
Medina Zelenkić, V, Prijedor, OŠ Branko Radičević Polje želja
Marko Marić, , V2 Prnjavor , OŠ Branko Ćopić Dišite plućima
Jelena Jović, VIII6, Bijeljina, OŠ Knez Ivo od Semberije Prolazi dan za danom
Nikolina Gatarić, VII4 Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Matematika
Aleksa Oljača, VIII Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Fotografija
Selena Berić, VI Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Život
Feđa Marić., VI Banja Luka OŠ Petar Petrović Njegoš Ima nešto što ti ne znaš
Valentina Mitrović, IX Vlasenica OŠ Vuk Karadžić Moja plava zvijezda
Ilijana Kovač, VI2 Istočna Ilidža OŠ Aleksa Šantić Vojkovići Nosonja
Mladen Drakul, VI Istočna Ilidža OŠ Aleksa Šantić Vojkovići Drina
Jovana Racković, VII2 Rogatica OŠ Sveti Sava Imam pravo da budem saslušana
BEOGRAD (najbolji sa festivala “Mali pobednik”)
Lav Lukić VI Rakovica OŠ Nikola Tesla Muzika traje
Adrijana Lambić VII Beli Potok OŠ Vasa Čarapić Ljubav bake i deke
Luka Barović VI Beograd OŠ Vladislav Ribnikar SamacVrtoglavica
Marko Jovanović VI Beograd OŠ Starina Novak Čudim se čudom
Boško Kukanjac III Beograd OŠ „France Prešern“ Ali-deda i 39 policajaca
Matija Despotović, IV Beograd OŠ „Filip Višnjić“ Ima dana
Jovan Tomić, IV Beograd OŠ „Ujedinjene nacije“ Glavobolja