Arhive kategorija: Vijesti

VAŽNO SAOPŠTENJE ZA SVE UČESNIKE FESTIVALA!!!

SVI FINALISTI 12. MEĐUNARODNOG FESTIVALA DJEČIJE POEZIJE SU POBJEDNICI FESTIVALA!!!

BITI JEDAN OD 80 KOLIKO IH JE UŠLO I FINALE I POZVANO U BANJALUKU OD PREKO 4500 UČESNIKA NA KONKURSU NIJE UOPŠTE LAKO 

ZA PLASMAN U FINALE SVI ONI KOJI SU DOŠLI U BANJALUKU DOBILI SU ZLATNE MEDALJE OD ORGANIZATORA I TITULU „KLJUČAR DJEČIJEG CARSTVA“.

Naravno, uz to i ostalo što im sleduje: Zbornik, časopis Riznicu, majicu, bedž, knjige…

Sve ostale nagrade u mlađoj i starijoj kategoriji žiri je dodjeljivao na licu mjesta.

DO NAREDNOG KONKURSA I FESTIVALA PUNO , PUUUUUUNO POZDRAVA IZ BANJALUKE!

NAGRADE NA 12. MEĐUNARODNOM FESTIVALU DJEČIJE POEZIJE

NAGRADE NA 12. MEĐUNARODNOM FESTIVALU DJEČIJE POEZIJE

APSOLUTNI POBJEDNIK FESTIVALA – „MALA PRINCEZA DJEČIJEG CARSTVA“

ZALA CASARVII OŠ Angela Besednjaka, Maribor

I NAGRADA U MLAĐOJ KATEGORIJI

EMA DELJO, IV “Husein ef. Đozo” Goražde

I NAGRADA U STARIJOJ KATEGORIJI

GAVRIL VUJIĆ, VI OŠ „Jovan Ristić“ Beograd

„Mala princeza“ je dobila na poklon statuu „Djećijeg carstva“, dar Umjetničke livnice „Jeremić“ iz Beograda.

„Mala princeza“ i prvonagrađeni u obe kategorije dobili su na poklen tablete (dar „Alfoma“ iz Banjaluke).

ПРИЈЕМ КОД ГРАДОНАЧЕЛНИКА

У петак, 20.04.2018. године градоначелник Бањалуке, Игор Радојичић, приредио је пријем за веселу делегацију „Дјечијег царства“, дјецу – финалисте, представнике свих држава региона, пјеснике – госте и организаторе. Наравно, и новог „принца дјечијег царства“ Дејана Ђоновића.

Да је и домаћинима и гостима било пријатно на пријему показују фотографије

Пјевало се

делили су се поклончићи

а градоначелник је предао статуу Дејану Ђоновићу

Затим је уприличено заједничко сликање

и  конференција за штампу

Захваљујемо се градоначелнику на лијепим ријечима о „Дјечијем царству“ и помоћи коју нам град Бања Лука пружа да се наши гости у Бања Луци осјећају као код куће.

„Дјечије царство“ је манифестација значајна за град и уврштена је у програме који се одржавају поводом прославе дана града.

ДЕЈАНУ ЂОНОВИЋУ УРУЧЕНА НАГРАДА „ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

На посебној приредби, академији, приређеној у његову част, Дејану Ђоновићу, пјеснику и глумцу из Подгорице – Херцег Новог, уручена је награда „ПРИНЦ ДЈЕЧИЈЕГ ЦАРСТВА“

Док су долазиле званице, гости и публика свирао је гудачки квинтет Музичке школе „Владо Милошевић“

Традиционално, програм је почео Химном Дјечијег царства

а наставио се са надахнутим наступима пјесника – гостију фестивала. Надахнути и добри били су и водитељи програма.

Наступили су – Слободан Станишић,

Наум Попески, гост из Скопја,

Душан Поп Ђурђев

Тоде Николетић,

Пеђа Трајковић, умјетничка „душа“ фестивала, пјесник, драмски писац, илустратор, отац свих заштитних знакова фестивала и „Ризнице“, нашег књижевног часописа за дјецу,

Мирослав Кокошар,

и домаћин, Јово Чулић

Док се „тражио“ нови принц посјетиоце су забављали и Бранимир Росић, пјевач, аниматор и водитељ дјечијих емисија на РТВ Нови СадПлесни студио „Гема“

и младе пјевачице, Ања Вуклиш и Мила ЛакетићА, онда је наступио он, нови принц -ДЕЈАН ЂОНОВИЋ, упарађен, сређен и оран да прими награду

Честитке 10. принцу „Дјечијег царства“, ДЕЈАНУ ЂОНОВИЋУ!

ИЗАБРАНИ НАЈБОЉИ РЕЦИТАТОРИ БАЊАЛУКЕ И РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ЗА 2018. ГОДИНУ

Прво су се такмичили  мали рецитатори из Бањалуке.  Ево списка најбољих:

Најбоља је била Ивана Томашевић, ученица 6. разреда ОШ „Алекса Шантић“

Следи слика најбољих рецитатора Бањалуке:

Затим су своје рецитаторске способности показали рецитатори из целе Републике Српске. Прикључили су им се и најбољи бањалучани.

Победник рапубличког такмичења је из Приједора, из ОШ „Петар Кочић“ –  ВАСИЛИЈЕ ПАЧАРИЗ, ученик 9. разреда:

Следи слика најбољих међу најбољим рецитаторима Р.Српске:

TO BI BILO TO! SVI FINALISTI SU SADA POZNATI! ČESTITAMO!!! VIDIMO SE U BANJALUCI!

Osim spiskova koji su ovde objavljeni (Slovenija, Makedonija, Hrvatska, Crna Gora, Srbija i Bosna i Hercegovina) dodaćemo spiskove finalista iz Beograda.

Oni su to pravo stekli osvajanjim prvih mjesta na Festivalu poezije beogradskih osnovnih škola „Mali pobednik“

МЛАЂИ:

 БАЛША KАРАЏИЋ (ОШ „Kарађорђе“)

АНА ГАЧИЋ (ОШ „Никола Тесла“).

СОФИЈА ДАМЈАНОВИЋ (ОШ „Милена Павловић Барили“).

СТАРИЈИ:

БОШКО KУКАЊАЦ (ОШ „Франце Прешерн“)

АЊА АЛЕКСАНДРА ВАСИЛИЈЕВИЋ (ОШ „Васа Чарапић“ – Бели Поток).

ЛАВ ЛУКИЋ (ОШ „Никола Тесла“) и

ЛУКА БАРОВИЋ (ОШ „Владислав Рибникар“).

ГАВРИЛ ВУЈИЋ (ОШ „Јован Ристић“)„Задржавам дах“.

DODATAK

Imamo još jednog finalistu:

SARA MILENKOVIĆ, V Vatreni konji

Gepingen (Göppingen) – Nemačka, Dopunska škola na srpskom jeziku

FINALISTI 12. MEĐUNARODNOG FESTIVALA DJEČIJE POEZIJE IZ SRBIJE

FINALISTI – SRBIJA

 MLAĐI:

 DANILO MILENKOVIĆ, II Vrana

Kuršumlija, OŠ “Drinka Pavlović”

ANĐELA MARČIĆ, III  Reka reči

Vranje, OŠ “Radoje Domanović”

MIHAILO SUŠIĆ, IV Zvezde

Sremska Mitrovica, OŠ „Sveti Sava“

STRAHINJA MIŠKOVIĆ,  III1 Moja svetlooka pesma

Kragujevac, OŠ Stanislav Sremčević“

TEODORA JANJIĆ, III Džep za uspomene

Zmajevo, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

BORIS HAJDU, IV Kad voliš nisi sam svoj

Vrbas OŠ „Petrović Njegoš“

 

STARIJI:

 ISIDORA CVETIĆ, VII Ogledalo

Sečanj, OŠ „Aleksa Šantić“

ANDREJA ĐURĐEVIĆ, VI Moja ravnica

Ruma, OŠ „Zmaj Jova Jovanović“

ELENA KONJEVIĆ, V Zato što si lep

Sremska Mitrovica, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“

SANJIN LAZIĆ, V Ljubav u glavi

Niš, OŠ „Branko Miljković“

TEODORA ILIĆ, VI Hajde da

Vladičin Han, OŠ

ALEKSANDRA IKONIĆ, V Tata

Priboj, OŠ „Branko Radičević“

MILA PETROVIĆ, VII U ljubavi

Ćuprija, Vuk Karadžić

Finalisti 12. međunarodnog festivala dječije poezije iz MAKEDONIJE

FINALISTI – MAKEDONIJA

MLAĐI:

STEFAN PANEV, IV Moeto selo

Skopje – Kisela Voda OU „Rajko Žinzifov“

ISIDORA RIZESKA, II Mojata majka

Prilep OU „Goce Delčev“

LEONID IVANOVSKI , III Ogledalce

Prilep OU „Goce Delčev“

JANA STOJMENOVSKA, IV Drugarstvo

Skopje Opština Đorče Petrov OU „Mirče Acev“

SNEŽANA LAZAREVSKA, V Šturecot i mravkata vo 21. Vek

Strumica OU „Nikola Vapcarov“

 

STARIJI:

MARTINA APOSTOLOVA, VII Ljubov

Veles OU „Blagoj Kirkov“

MIHAELA TALESKA, VIII Koga bi ljubela

Kruševo OU „Nikola Karev“

MILICA VASILOVA, IX Pušti gi svoite kapki

Kavadarci OU „Tode Hadži-Tefov“

ANA BASOVA, IX Me praša

Skopje OU „Nevena Georgieva Dunja“

ILE NUNESKI, VI Esenski sliki

Prilep OU „Kire Gavrilovski Jane“

FINALISTI 12. MEĐUNARODNOG FESTIVALA DJEČIJE POEZIJE IZ BOSNE I HERCEGOVINE – REPUBLIKE SRPSKE I FEDERACIJE BiH

 

REPUBLIKA SRPSKA

MLAĐA KATEGORIJA:

MILICA PUHALO V, Banja Luka, OŠ “Branko Ćopić”  Djevojčica i mjesec”

TINA JANKOVIĆ, V, Laktaši, OŠ “Mladen Stojanović” Srce piše pjesme

JANA LIMIĆ, III Rogatica, OŠ Sveti Sava, U bajkama je sve moguće

NAĐA BURLICA, IV Rogatica, OŠ Sveti Sava, Štednja

TEODORA TRIVUNOVIĆ, III Prnjavor  OŠ “Branko Ćopić”, Nije faca ko hejt baca

 

STARIJI:

ALEKSANDRA MRAKIĆ, IX Dubrave (Gradiška), OŠ “Sveti Sava” Lastavice/ Pitam

ANA MIRJANA BRDAR, IX Prijedor OŠ „Jovan Cvijić“, Moja prava

DANIJELA ŠORGA, VIII Prijedor OŠ Jovan Cvijić, I ti si nekome more

EVITA BOJKOVAC, VII Derventa OŠ „19. april“ Kad se šeta Cica/ Magnolija/Usnuli grad

IVANA BLAGOJEVIĆ, IX Doboj, OŠ „Milan Rakić“, Silueta/Sivilo mog nemara/

MILICA TINTOR, IX Pijedor OŠ „Petar Kočić“, Dokaz/Neko moj

OGNJEN POPOVIĆ, VIII Teslić, OŠ “Petar Petrović Njegoš” Proljeće u srcu

SELENA BERIĆ, VIII Banja Luka OŠ “Georgi Stojkov Rakovski”, Možda te nekad pronađem/Zašto ljudi vole samo klasične stvari

STEFAN PENIĆ, VI Rogatica, OŠ “Sveti Sava”, Pola – Pola

VOJISLAV DURMANOVIĆ, IX, Bijeljina, OŠ “Sveti Sava”  – Sembersko proleće

FEDERACIJA BIH

FINALISTI:

MLAĐI:

JOSIP POLIĆ, V Vir OŠ Franice Dall ‘era  Didove riči

BAKIR DELIĆ, IV Brčko, OŠ Brčanska Malta, Rad

EMA DELJO,  IV Goražde, OŠ Husein ef. Đezo, Želje

LEJLA BAJRAMALI, II Zenica, OŠ Hasan Kjafija Pruščak, Moja Učiteljica

 

STARIJI:

ADIN ČERGIĆ, IX , Banovići, OŠ “Grivice”  Moj kraj

AHMED HALILBAŠIĆ, VI  Živinice, Prva osnovna škola, Kišobran za dvoje

AJDIN BEŠIĆ, IX OŠ Soko, Ružičasta pjesma / Mojoj generaciji

ENA BUNJAK, VIII Zenica, OŠ Musa Ćazim Ćatić, Stara nana

HARIS HALILBAŠIĆ, VI Živinice, Prva osnovna škola,  Nestašni maestral joj je mrsio kosu

IRFAN ČIČAK, IX Čelić, OŠ Vražići, Daleko si

LAMIJA HAJRIĆ, IX Visoko, OŠ Mehmedija Mak Dizdar, Eh da mi je

TAJRA NOVAKOVIĆ VII a, Zenica, OŠ „Mak Dizdar“ Kroz moj oblak

AMILA DEDIĆ VIIa, Zenica, OŠ „Mak Dizdar Tuga svijeta

DŽENANA ŠEHIĆ VII  Zenica, Pod plaštom predaka

KASIM SIVAC , VI  Zenica, OŠ Hasan Kikić, Strašilo