Arhive kategorija: Vijesti

Konačno! Finalisti 10. jubilarnog festivala dječije poezije „Dječije carstvo“

FINALISTI
 MAKEDONIJA

 

Sara Kokinoska, IV Bitola OU “Sveti Kliment Ohridski” Mojata simpatija
Ivana Josifovska, III s. Topolčani  Prilep OU „Krume Volnarovski„ Mojata simpatija
Ognen Anastasievski IV2 Gostivar OU „Goce Delčev“ Želba
Ivana Merdžanovska VIII Gostivar OU „Goce Delčev“ Ajde vo Banjaluka
Antina Proeska VIII Kruševo OU Nikola Karev Kruševo Potraga
Dragana Čačurska IX Berovo OU „Dedo Iljo Maleševski” Koga bi možela
Tomislav Jovanovski, VI Skopje OU “Lazo Trpo vski” Aladin, džinot od volšebnata lamba i jas
Lavinija Volnarovska, VI Skopje OU “Lazo Trpo vski” Sreća
Danilo Arsoski, VIII Kičevo ООУ „Кузман  Јосифоски–Питу„- Na mamaDoždovno utro
SLOVENIJA
Marjan Reberc, VII Divača OŠ  Dr. Bogomirja Magajne Barva(Boje)
MARTIN POTRČ IIb Ruše OŠ Janka GLAZERJA RIME(Rimovanje)
Eva Vukelić IX Stari trg ob Kolpi OŠ Stari trg ob Kolpi  Solza(Suza)
Blažka Merc Praper VII Šentjanž pri Dravogradu OŠ Šentjanž pri Dravogradu TEDEN(Moji dani)
Zoran Oreščanin V Kopar OŠ Koper, AKUD Kolo, , škola srpskog jezika Srce se nema da se ima, srce se ima da se daje svima
HRVATSKA
Lea Zelić, III Zagreb OŠ Dobriše Cesarića Nespretna ljubav
Magdalena Rogić III Zagreb OŠ Dobriše Cesarića Nit po nitSvijet muzike
CRNA GORA
Zvezdana Gojković, , IX1 Podgorica OŠ Oktoih Gospođa stonoga
Staša Ičević IV Podgorica OŠ „Sutjeska“, Slon i bonton
Aleksa Tasić IV Podgorica OŠ „Sutjeska“, SlatkišiSpremanje sobe
Danilo Golubović, VIIb, Bar                                                               OŠ ,, Meksiko“  Moj zavičaj
Miloš Jocović, IX, Lukovo -Nikšić OŠ ,,Dušan Đukanović“ Nije moje srce  igračka
Katarina Franović, IX-2 Dobrota OŠ „Narodni heroj Savo Ilić“ Pismo baki
Damjan Stanišić VIII1  Dobrota OŠ „Narodni heroj Savo Ilić“ Mrak ili Fitnes mama
Jovan Aleksić VII5 Podgorica OŠ „Sutjeska“, Iznesi svežanj pupoljaka u kosi
Sofija Rađenović, VII – Budva OŠ Stefan Mitrov Ljubiša Splendid iNoćna melodija
SRBIJA
Sanjin Lazić III Niš ОШ „Бранко Миљковић“- Sunce u poljimaMoja kućica, moja slobodica
Anđela Jovanović III Niš ОШ „Бранко Миљковић“- Put do bake
Tamara Marinković VII Bor OŠ Dušan Radović Samo se srcem dobro vidi
Emilija Pavlović, VIII Doljevac OŠ “Vuk Karadžić” Bosonogo detinjstvo
Una Bugarčić V Kragujevac OŠ Stanislav Sremčević Prva ljubav
Isidora Popović III Majur OŠ Majur Hoću da budem dete
Mia Savić IV Kuršumlija OŠ Drinka Pavlović Platan
Jana Maslaković VIII Niš OŠ Dositej Obradović Naučiću da ćutim
Bojan Marić VI Mačkat ОШ „Миливоје Боровић“ Suncokret i Sunce
Hana Trtovac V Novi Pazar  Osnovna škola: „Rifat Burdžović Tršo“ Lijepo je voljetiIli San o porodičnoj sreći
FEDERACIJA BIH
Merjema Halak, , IVa Glamoč OŠ Glamoč Šuma se budi
Aldijana Fišić, Vb, Glamoč OŠ Glamoč VjevericaJesenje jutro
Sabina Kovačević, Va Glamoč OŠ Glamoč Pčela i med
Sureja Kurtiši, , IVa Srebrenik Druga OŠ Knjiga
Rahela Babajić, IIa, Srebrenik Druga OŠ Sreća
Ajdin Bešić, , VII Gračanica OŠ “Soko” O ljubavi
Nejra Kadrić, IX, Živinice Prva OŠ Note budućnosti
Petar Lučić, IX, Živinice Prva OŠ Oči te moje gledaju
Rifa Mulalić, VIII Gračanica OŠ Lukavica Kazalište lutaka
Ena Lušija, IXd Zenica OŠ Musa Ćazim Ćatić Iz Eninog dnevnika
Leda Šantić, VII b Sarajevo KŠC Centrala za neobična pitanja
Medina Mujkanović, VIId, Zenica OŠ Musa Ćazim Ćatić Tetka
REPUBLIKA SRPSKA
Ana Karapetrović, , II2 Gradiška OŠ Vasa Čubrilović Kupus
Hana Jukić, III4 Banja Luka OŠ Ivo Andrić Proljećni oglas
Medina Zelenkić, V, Prijedor, OŠ Branko Radičević Polje želja
Marko Marić, , V2 Prnjavor , OŠ Branko Ćopić Dišite plućima
Jelena Jović, VIII6, Bijeljina, OŠ Knez Ivo od Semberije Prolazi dan za danom
Nikolina Gatarić, VII4 Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Matematika
Aleksa Oljača, VIII Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Fotografija
Selena Berić, VI Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Život
Feđa Marić., VI Banja Luka OŠ Petar Petrović Njegoš Ima nešto što ti ne znaš
Valentina Mitrović, IX Vlasenica OŠ Vuk Karadžić Moja plava zvijezda
Ilijana Kovač, VI2 Istočna Ilidža OŠ Aleksa Šantić Vojkovići Nosonja
Mladen Drakul, VI Istočna Ilidža OŠ Aleksa Šantić Vojkovići Drina
Jovana Racković, VII2 Rogatica OŠ Sveti Sava Imam pravo da budem saslušana
BEOGRAD (najbolji sa festivala “Mali pobednik”)
Lav Lukić VI Rakovica OŠ Nikola Tesla Muzika traje
Adrijana Lambić VII Beli Potok OŠ Vasa Čarapić Ljubav bake i deke
Luka Barović VI Beograd OŠ Vladislav Ribnikar SamacVrtoglavica
Marko Jovanović VI Beograd OŠ Starina Novak Čudim se čudom
Boško Kukanjac III Beograd OŠ „France Prešern“ Ali-deda i 39 policajaca
Matija Despotović, IV Beograd OŠ „Filip Višnjić“ Ima dana
Jovan Tomić, IV Beograd OŠ „Ujedinjene nacije“ Glavobolja

 

Ismetu Bekriću „Princ dječijeg carstva“

Posebno priznanje „Princ dječijeg carstva“ za izuzetan doprinos i razvoj stvaralaštva za ove godine dodijeljeno je istaknutom pjesniku Ismetu Bekriću.
Nagrada je uz svečani program, Bekriću uručena u Gradskom pozorištu „Jazavac“.
Dovoljno je reći, „Nosim te u srcu, čuvam te u duši, pjevam samo tebi mojoj Banjaluci“ i brojni Banjalučani pomisliće na Ismeta Bekrića, banjalučku legendu, pjesnika, dramskog pisca i novinara. Nastavite sa čitanjem

Spisak svih nagrađenih na Festivalu „Mali pobednik 2015“

Mlađa kategorija (I-IV razred)
1. mesto: Boško Kukanjac OŠ „France Prešern“
2. mesto: Miloš Mitrović OŠ „Miroslav Antić“
2. mesto: Jana Vučenović OŠ „ Drinka Pavlović“
3. mesto: Marko Čubrilo OŠ „ Nikola Tesla“
3. mesto: Ivan Marković OŠ „Mladost“
3. mesto: Mia Ristić OŠ „Filip Kljajić Fića“ Nastavite sa čitanjem