Ismetu Bekriću „Princ dječijeg carstva“

Posebno priznanje „Princ dječijeg carstva“ za izuzetan doprinos i razvoj stvaralaštva za ove godine dodijeljeno je istaknutom pjesniku Ismetu Bekriću.
Nagrada je uz svečani program, Bekriću uručena u Gradskom pozorištu „Jazavac“.
Dovoljno je reći, „Nosim te u srcu, čuvam te u duši, pjevam samo tebi mojoj Banjaluci“ i brojni Banjalučani pomisliće na Ismeta Bekrića, banjalučku legendu, pjesnika, dramskog pisca i novinara. Nastavite sa čitanjem

Spisak svih nagrađenih na Festivalu „Mali pobednik 2015“

Mlađa kategorija (I-IV razred)
1. mesto: Boško Kukanjac OŠ „France Prešern“
2. mesto: Miloš Mitrović OŠ „Miroslav Antić“
2. mesto: Jana Vučenović OŠ „ Drinka Pavlović“
3. mesto: Marko Čubrilo OŠ „ Nikola Tesla“
3. mesto: Ivan Marković OŠ „Mladost“
3. mesto: Mia Ristić OŠ „Filip Kljajić Fića“ Nastavite sa čitanjem

DJEČIJE CARSTVO MIKROFIN 2014.

Tokom cijele prethodne sedmice u prazničnoj Banjaluci padala je kiša, a od srijede do petka naš grad je, osim pljuskovima, bio okupan i stihovima koje su govorila djeca iz cijele Republike Srpske na gradskom i republičkom takmičenju u recitovanju održanom u pozorištu „Jazavac“ u okviru manifestacije „Dječije carstvo Mikrofin 2014“. Nastavite sa čitanjem

VELIKO IZVINJENJE SVIM POSJETIOCIMA NAŠEG SAJTA

Svima Vama koji ste pisali pjesme i poslali ih na Konkurs, svima Vama koji ste ovih dana nestrpljivo ulazili na sajt Dječijeg carstva i čekali neku riječ, neku vijest koja će Vas obradovati ili rastužiti, svima Vama koji ste iz čiste znatiželje otvorili našu stranicu, pa je odmah nakon toga brže-bolje zatvorili, svima Vama što ste po zadatku tragali za informacijama (novinari), izvinjavamo se do neba! Nastavite sa čitanjem

Dječije carstvo FINALISTI – Kategorija 2 (V/VI – VIII/IX razred)

Dječije carstvo FINALISTI – Kategorija 2 (V/VI – VIII/IX razred)

SRBIJA:
1. Aleksa Glušac (VIII razred), OŠ „Nikola Tesla“, Beograd / Borac iz ogledala
2. Tamara Sokolov (VIII razred), OŠ „Dr Arčibald Rajs“, Beograd / Govor freske
3. Andreja Stanimirović (VIII razred), OŠ „Vasa Čarapić“, Beli Potok / Beograd Kap mastila
4. Bojan Stančev (VI razred), Pesnička radionica „Detko Petrov“, Dimitrovgrad / Šta je pomorandža rekla limunu
5. Tamara Marinković (V razred), OŠ „Dušan Radović“, Bor / Volim
6. Petra Ignjatović (VI razred), OŠ „Dragomir Marković“, Kruševac / Zahvalnica
7. Luka Đurović, OŠ „Stevan Filipović“, Divci – Valjevo / Septembarska kiša Nastavite sa čitanjem