Dopuna spiska

Iz spiska finalista greškom je ispuštena

Sara Cvijanović VI razred OŠ Petar Kočić, Brodac, Bijeljina Jesenje jutro

NOVO, NOVO, NAJNOVIJE! FINALISTI „DJEČIJEG CARSTVA 2022“

BOSNA I HERCEGOVINA:

 

FEDERACIJA BIH:

ASJA VRETO 2013. godište, Deveta osnovna škola Rakovica Moja sestra

ELMA HUREMOVIĆI IV raz, OŠ Breške, Tuzla Mudre riječi

EMIN ZAIMOVIĆ, IV, Dani kod nane i dede

FARUK JOLDIĆ III OŠ Sjenjak Tuzla- Dječak

ADIN KARAMOVIĆ, VI OŠ Sjenjak Tuzla- Kad poletiš

BAKIR VELIĆ, VI razred, OŠ Enver Čolaković, Breza Pčela

ENIDA MEŠIĆ, VI OŠ „Rainci Gornji“ Kalesija Moja baka

MERDINA ĐULOVIĆ,  IX, OŠ  Šerići, Živinice  Izgubljeni razum

ZIJAD ŠABANOVIĆ  VI OŠ Aleksa Šantić, Zenica – Voljena osoba

FARIS HALILOVIĆ, VIII OŠ Centar Tuzla Jabuka

ELVIN TAHIROVIĆ, VIII Druga osnovna škola Ilidža, Hrasnica- Svi smo mi isti

DENIS MUJOVIĆ IX OŠ Katolički školski centar Sveti Josip Sarajevo Zbrka u glavi

 

REPUBLIKA SRPSKA

ANJA DOBRAŠ, IV OŠ Sveti Sava Banja Luka Anja i voda

DANICA MILOŠEVIĆ V  OŠ Knez Ivo od Semberije, Bijeljina-Moja palata

ĐORĐE TADIĆ, IV OŠ Srbija Pale- Porodica

MATEJ ILIĆ, III  OŠ Georgi Stojkov Rakovski, Banja Luka- Vatrogasac

MILICA NIKOLETIĆ, IV OŠ Jovan Dučić, Kuljani Banja Luka- Šaljiva azbuka

NEVENA SLADOJE IV OŠ Ljutica Bogdan, Kalinovik-Ljeto

DAVID LAKETA, VII OŠ Vuk Stefanović Karadžić Banja Luka-Pomagajte dobri ljudi

LANA LEJIĆ, OŠ Sveti Sava, Modriča-Brojke

TEA STOKIĆ, VIII OŠ Vuk Karadžić, Bijeljina-U mraku si svjetliji od svjetla

IVANA STANIŠIĆ IX OŠ Sveti Sava, Rogatica-Šta je ljubav

MILICA PUHALO, IX OŠ Branko Ćopić, Banja Luka Gusarska Zdravica

SARA CVIJANOVIĆ,  VI OŠ Petar Kočić, Brodac, Bijeljina  Jesenje jutro.

 

BRČKO DISTRIKT

 

MIA PERANOVIĆ, V Druga Osnovna škola Brčko, Baka

 

CRNA GORA

 

KASIJA BOŽOVIĆ, II OŠ Oktoih, Podgorica U glavi su mišići

MARTINA VUJISIĆ, II OŠ Pavle Rovinski Podgorica Recept za sreću

PETRA VUJISIĆ, IV, OŠ Pavle Rovinski Podgorica Sreća

ANDREA MIJUŠKOVIĆ IX OŠ Milija Nikčević Nikšić Otvoreno srce

ANDREJ JAREDIĆ VI OŠ Olga Golović, Nikšić- Anđeo

DUŠAN MARSTJEPOVIĆ IX OŠ Meksiko, Bar-Školjka

LAZAR MANDIĆ VIII OŠ Dušan Bojović, Nikšić-Mačak Brko

SONJA RADOVIĆ, IX, OŠ Veljko Drobnjaković, Risan-Riječi

IRINA MALIKOVIĆ, VI, OŠ Narodni heroj Savo Ilić, Kotor-Moj san

 

HRVATSKA

LEA ZIRDUM 13, OŠ Frana Krste Frankopana, Zagreb Poruka hitna

 

SRBIJA

ALEKSA VIŠI III, OŠ Sveti Sava, Subotica Mesec

ANA JOKIĆ, I OŠ Majur, Majur Lek za dosadu

ANDREA CVETKOVIĆ, II  OŠ Svetozar Marković, Vranje Jesen

FILIP ŽIVIĆ, IV  OŠ Ljupče Španac, Bela Palanka Lepo je voleti

MARIJA MINIĆ, IV OŠ Nada Matić, Užice  Verovali ili ne

JOVANA BUDAI, IV OŠ 20. oktobar, Vrbas Zvezda

NAĐA FILIPOVIĆ, IV  OŠ Branko Radičević Smederevo Nađa Filipović

DUNJA BACETIĆ   V Nada Matić, Užice Ljubav za poneti

ALEKSA ŽIVKOVIĆ, VII OŠ Ivo Andrić, Niš- Ja sam drvo

ANDREJ VUKAŠINOVIĆ, V OŠ Mile Dubljević Lajkovac Ljubavni jadi đaka petaka

JOVANA ČARKIĆ VI OŠ Jovan Sterija Popović, Vršac Zima

MARIJA JEREMIĆ, VIII OŠ Mile Dubljević, Lajkovac Uberi mi zvezdu

SERGEJ JOVIĆ, VI Moja simpatija

INGA LAĆARAC  V OŠ Jovan J. Zmaj, Sremska Kamenica Kad poletim vidim

 

SLOVENIJA

 

JULIJA PAŠČINSKI,  IV OŠ Vič  Ljubljana Mušnica

LORA KARAKAŠ KOROŠEC, V OŠ Miklavž na Dravskem polju, Podružnica Dobrovce Nor živalski vrt

MATIC GOLOB, V OŠ Fram Fram Nikoli ne obupaj

KLAVDIJA KAPŠ, VII OŠ Stari trg ob Kolpi Strah je samo v tvoji glavi

LARA JUKIĆ, IX OŠ Brezovica pri Ljubljani   Brezovica Pesem snovi

URŠKA PETERNEL, IX  OŠ Brezovica pri Ljubljani   Brezovica Previdnost sanjarjenja

ŽIGA LAH, VII OŠ in vrtec Apače  Apače Up in obup

 

SJEVERNA MAKEDONIJA

 

PETJA ANĐELOVSKA, V OU Nevena Georgieva Dunja Mala noćna poezija

MATEJ STOJANOSKI, V OU Junus Emre Vraneštica Nadež

ANDREJ STREZOVSKI, V, OU KRste Petkov Misirkov Bistrica Moeto selo

ROSANA GOŠEVA, IX OU Aco Šopov Skopje I ti si na planetava

PAVEL NAUMOVSKI, VIII OU Elpida KAramandi Taa

JOVANA PEJOVSKA, VII OU Goce Delčev, Prilep Jas

ANDREJA DŽAJKOVSKA, IX OU Todor Angelevski Bitola, beskrajna ljubov

 

 BEOGRAD (pobednici Festivala poezije beogradskih osnovnih škola “Mali pobednik”)

 

NEVA POPOVIĆ, II OŠ Braća Baruh Šta je to ljubav

ANA JAMEDŽIJA, II OŠ Filip Višnjić Kad đaci postanu vilenjaci

VASILIJE NEDELJKOVIĆ, IV OŠ Borislav Pekić Kao da je tata ništa

KATARINA KANAZIR, VIII OŠ Rade Končar Zemun Breza

ANASTAZIJA STOJADINOVIĆ, VI OŠ Đuro Strugar Ima nešto u meni

JANA BAŠOVIĆ, V OŠ Nikola Tesla Rakovica

MAŠA RODIĆ, VIII OŠ Vasa Čarapić Beli Potok Ljubav nije samo reč

 ČESTITAMO!

 

 

 

 

 

1. дан „Дјечијег царства“

1. дан „Дјечијег царства“
РАДИОНИЦЕ ЗА ПРАВЉЕЊЕ ВЈЕНЧИЋА ОД ВРБОВОГ ПРУЋА И ЗА ПЛЕТЕЊЕ ПЛЕТЕНИЦА – КИКИЦА
У окружењу свих врста биљака, цвећа и дрвећа и дивних костимираних малишана са „Бањалучког карневала“ радионичари су се „дали“ на посао.
И сви су били срећни: и бебице, и дечица, и старија дечица, и старији са дечјом душом, и волонтери, и организатори…

ПОЧИЊЕ „ДЈЕЧИЈЕ ЦАРСТВО 2022“

У суботу, 16.04.2022. године, на Врбицу, почиње 16. Међународни фестивал дјечије поезије „Дјечије царство“.

  1. април – 16. „Дјечије царство“.

У Бањалуци.

У парку „Петар Кочић“, украшеном ко у бајци разним цветовима и листовима, саксијама, жардињерама… Почиње радионицом за прављење венчића од врбовог прућа и цвећа. И још једном, за плетење плетеница и прављење фризура, да венчићи дођу до изражаја на лепим дечијим главама.

И док бањалучка деца буду показивала своје уметничке квалитете на овим радионицама, и на оној још већој, на Велики петак, када ће украшавати васкршња јаја, мала чета београдских ђака, малих песника, спрема своје ствари и своје стихове за финално надметање у Бањалуци.

Њих седморо, најбољи са Фестивала поезије београдских основних школа „Мали победник“,  чекају одабир осталих финалиста из Словеније, Хрватске, Црне Горе, Северне Македоније, Србије и БиХ – Федерације БиХ и Републике Српске. Чекају, јер жири још увек бира, чита, жирира, зноји се, па опет чита, па чита… Јер треба ишчитати све те хиљаде и хиљаде песама, које су послате на конкурс, због којих је фестивал највећи, најбројнији (а ми често додајемо и најквалитетнији) у целом региону.

А кад дођу финалисти у Бањалуку, то је тек друга прича. Браћа и сестре по перу, по размишљањима, по сензибилитету, размиле се у групицама по бањалучким алејама, улицама, парковима, наоштре своја пера и спреме своја грла да кажу публици и великим песницима шта су они то написали, шта је то најбоље од најбољег што је стигло у Бањалуку. И да добију награде за свој труд.

Присуствоваће и проглашењу још једног, новог, најновијег принца Дјечијег царства.

Најновији принц је Перо Зубац.

Док се буду дружили са Пером Зупцем и осталим песницима из читанки, гостима фестивала, а наравно и међу собом, моћи ће да листају најновији, свеже одштампани, фестивалски број књижевног часописа за децу „Ризница“ и Зборник фестивала „Дјечије царство“.

Да поновимо:

  1. априла почиње 16. „Дјечије царство“!