Arhive kategorija: Arhiva

FINALISTI „DJEČIJEG CARSTVA“

FINALISTI 2017.
MAKEDONIJA
Melanija Spirkoska V Prilep OOU “Kočo Racin” Detstvoto e zlatno vreme
Sara Ibrović III Dračevo – Skopje OOU „Rajko Žinzifov“ Stud
Saška Kostovska VIII n.Ilinden – Skopje OOU “Goce Delčev” Srce
Mihaela Taleska VII Kruševo OOU “Nikola Karev” Pesna za životot
Aleksija Denkovska VI Kumanovo OOU “Krste Misirkov” Čisto zlato
Andrijan Kataroski VIII Skopje OOU “Jan Amos Kamenski” Ajvarče
Teodor Tasevski IX Ohrid OOU “Sv. Kliment Ohridski” Različnosta ne zbogatuva
Dimitar Paskoski IX Prilep OOU “Kočo Racin” Kafenokosata
Neda Arsenievska VII Kumanovo OOU “Kočo Racin” Šepotot na esenta
 
SLOVENIJA
Ana Vogrin IX Rače OŠ “Rače” Sama
Lucija Maček IXd Škofja Loka OŠ “Škofja Loka-Mesto” Šolarska
Victoria Emily Tot VIIIa Maribor OŠ “Angela Besednjaka” Nedostaje
 
HRVATSKA
Lea Zelić V Zagreb OŠ “OŠ Dobriše Cesarića” Snovi
Magdalena Rogić V Zagreb OŠ “OŠ Dobriše Cesarića” Moja mašta može svašta
Paola Đorđević IV Zagreb OŠ „Rapska“ Maškare
Ivan Polić   Vir – Posušje OŠ “Franice Dall’era” Zavelime
Sara Atlagić VII Borovo OŠ “Borovo” Ruka
 
CRNA GORA
Ksenija Radović VIII Podgorica OŠ “Sutjeska” Mali princ…
Mia Mijušković VIII Podgorica OŠ „Savo Pejanović“ Prazna obećanja
Iva Petrović IX Podgorica OŠ “Sutjeska” More
Mirko Jovanović VIII Dobrota – Kotor OŠ “Narodni heroj Savo Ilić” Čudne godine
Tanja Vukasović IX Dobrota – Kotor OŠ “Narodni heroj Savo Ilić” Most
Sofija Rađenović IX Budva OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša” Postojim da volim
Nađa Kosović   Bar Radionica “Naša riječ” Ne znam u čemu je štos
Jovan Aleksić VIII Podgorica OŠ “Sutjeska” Biti kul
 
SRBIJA
Sanjin Lazić IV Niš OŠ “Branko Miljković” Moj rodni kraj
Nikola Petković IV Niš OŠ “Stefan Nemanja” Raspisujem oglas
Bojana Krivokapić VI Feketić OŠ „Nikola Đurković“ U cvrkutu ravnice
Mia Matijašević VI Feketić OŠ „Nikola Đurković“ Boje mog zavičaja
Bogdan Žilović VI Kragujevac OŠ Stanislav Sremčević U lovu
Tamara Marinković VIII Bor OŠ Dušan Radović Kad padnu maske
Petar Novaković III Vrbas OŠ “Petar Petrović, Njegoš Veselo u Veselišu
Mateja Milović III Vrbas OŠ “Petar Petrović, Njegoš Volim školu, ali polovično
Luka Milutinović IV Knjaževac OŠ “Vuk Karadžić” Đački zavet
Teodora Mišić IV Knjaževac OŠ “Vuk Karadžić” Običaj iz moga kraja
 
FEDERACIJA BIH
Merjema Halak Va Glamoč OŠ Glamoč Sova
Muhamed Duraković Vb, Živinice Prva osnovna škola Ljubav i prkos
Ajdin Bešić, VIII Gračanica OŠ “Soko” Dan kad sam bio sretan
Elma Beganović IX Perin Han – Zenica OŠ „Aleksa Šantić“, Moj otac
Vildana Alajbegović VI Blažuj – Ilidža Sedma osnovna škola Dječije boje
Asja Bratovčić VI – Tulaz OŠ PAzar Svaka čast
Amna Kazagić IX Goražde OŠ „FahrudinFahroBaščelija“ Želim da letim
Lejla Hasić, IX – Gračanica OŠ „Hasan Kikić“, Oči znaju
Amna Alić IXb Tuzla OŠ „Brčanska Malta“ Šta je bitno
Nejla Hodžić VIII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Moj tata
Ubejda Mujezinović VIII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Kesten
Ena Bunjak VII Zenica OŠ “Musa Ćazim Ćatić” Dječak jedan
 
REPUBLIKA SRPSKA
Lara Perić, V Banja Luka OŠ Vuk Karadžić Čudnovata olovka
Isidora Kolundžija, III Banja Luka OŠ Ivo Andrić Pozdrav proljeću
Milica Trkulja, V Banja Luka OŠ Đura Jakšić Veseli školski dan
Gabrijela Kos V Banja Luka OŠ Đura Jakšić – Jesen u mom kraju
Zoran Gajić, IV Priboj OŠ Veljko Čubrilović Tri djevojčice
Vuk Karanović, IV Prnjavor OŠ Branko Ćopić Ne znam
Aleksa Oljača, IX Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Sa bine silazim
Selena Berić VII Banja Luka OŠ Georgi Stojkov Rakovski Prodajem pubertet za bilo šta
Slavica Kovačević, IX Vlasenica OŠ Vuk Karadžić Opisna pjesma
Mija Gončin, IX Gradiška OŠ Vasa Čubrilović Proljetni dan
Luka Mitrović, IX – Prijedor OŠ Pet Kočić Ptičija pjesma
Dragana Zeljko, – IX Bijeljina OŠ Sveti Sava Čarolija života
Teodor Vidaković, IX Bijeljina OŠ Sveti Sava Život daje
 
BEOGRAD (najbolji sa festivala “MALI POBEDNIK”)
Boško Kukanjac V Beograd OŠ „France Prešern“ Bura
Adrijana Lambić VIII Beli Potok OŠ Vasa Čarapić Daj mi osmeh jedan krug
Luka Barović VII Beograd OŠ Vladislav Ribnikar U žargonu
Jovan Tomić V Beograd OŠ „Ujedinjene nacije“ Porodični Oskar
Lav Lukić VI Beograd OŠ Nikola Tesla Zmajevita pesma
Mateja Savić VIII Beograd OŠ Dr Arčibald Rajs Ljubav je ogledalo
Gavril Vujić V Beograd OŠ „Jovan Ristić“ Fenjer stari
Vladimir Bubalo IV Beograd OŠ “Ivo Andrić” Ćiri-bu, ćiri-ba
Leon Petronijević IV Mladenovac OŠ “Sveti Sava” Postojim da volim
Elena Majstorović III Beograd OŠ Nikola Tesla Vatrogasac
 

 

Ismetu Bekriću „Princ dječijeg carstva“

Posebno priznanje „Princ dječijeg carstva“ za izuzetan doprinos i razvoj stvaralaštva za ove godine dodijeljeno je istaknutom pjesniku Ismetu Bekriću.
Nagrada je uz svečani program, Bekriću uručena u Gradskom pozorištu „Jazavac“.
Dovoljno je reći, „Nosim te u srcu, čuvam te u duši, pjevam samo tebi mojoj Banjaluci“ i brojni Banjalučani pomisliće na Ismeta Bekrića, banjalučku legendu, pjesnika, dramskog pisca i novinara. Nastavite sa čitanjem